E-shop FUTONY.CZ

0 Kč

Hlavní menu
Články, informace, reference7 důvodů proč vlastnit futon (čti dál...)

Proč futon? Sedm nejdůležitějších důvodů:

  1. KOMFORT – Spaní na futonu dává Vašemu tělu zcela odlišný pocit pohodlí než kterýkoliv jiný druh matrací. Nejsou zde žádné kovové pružiny, které by mohli spánek rušit. Nemůžete tělu dát nic lepšího než spaní na matraci vyrobené z kvalitních přírodních materiálů. Zkrátka spíte "v bavlnce".
  2. ZDRAVOTNÍ ASPEKT – Futon není výsledek žádného "Hi Tech" návrhu, nicméně 99 % Japonců spí na futonech, přičemž mají nejméně problémů s páteří v celém industrializovaném světě. Futon je matrace tvrdá s pocitem měkkosti, vhodná pro alergiky. Rouna přírodních vláken zaručují vysokou hygiečnost, neboť mají 5x vyšší schopnost absorbovat a rychle vydat vlhkost. Vytváří tak pro tělo během spánku suché a příjemné prostředí, což je opakem molitanu.
  3. CENA – Futon sofa stojí méně než standardní čalouněná sofa, či kterákoli matrace srovnatelné kvality. Čalouněná sofa zakryje všechny hrubé nedostatky – futon NE! Zde musí být vše čisté a kvalitní.
  4. VARIACE – Obývací pokoj s futonem přes den můžete změnit na ložnici přes noc. Ideální řešení i pro malé prostory. Dekorovat s futonem je jednoduché – nabízíme zajímavé povlaky vyrobené z kvalitních tkanin. A údržba? Stačí rozepnout zip, svléct, vyprat.
  5. VOLBA – Pokud nemáte potřebu vlastnit společně s futonem dřevěný rozkládací rám nebo postel, nevadí! Futon se již po staletí používá pro spaní na zemi! Některý typ futonové matrace lze přes den srolovat a uklidit, aby jste získali více prostoru. Pokud leží futon na zemi, je třeba ho pravidelně větrat.
  6. MATRACE NA MÍRU – Můžeme Vám vyrobit futon jakéhokoli rozměru. Poradíme si i s různými výřezy a šili jsme i kulatý futon. Do futonové matrace můžeme všít i poutka pro zavěšení na zeď, madla na snadnější přenášení, tkaničky pro přichycení k rámu.  Naše standardní rozměry však jsou 90, 140, 150, 160, 180 × 200 cm.
  7. SNADNÁ MANIPULACE – Futon váží mnohem méně než většina pohovek a tím usnadňují veškeré stěhování. Navíc futon je ohebný. Dá se srolovat či přeložit, dřevěný rám je rozebratelný na díly, takže není problém vše naložit do osobního auta! Zkuste to s normálním gaučem!

zpět v historii, zpět na začátek stránky