E-shop FUTONY.CZ

0 Kč

Hlavní menu
Články, informace, referenceKvalita futonu - futonové matrace (čti dál...)

Futony vyrábíme v dílně v České republice od roku 1998 a z materiálu od českých a slovenských výrobců. Naše futony mají kvalitní zpracování na základě řemeslné zručnosti.

Našim cílem je vyrábět kvalitní futon tak, aby vám dlouho sloužil a přispíval k vašemu kvalitnímu spánku.nebo odpočinku. Náš futon drží dobře svůj tvar. Na počátku se mírně slehne a dále by se neměl příliš deformovat. Jedná se o ekologický produkt ruční výroby, nezatěžuje životní prostředí a má dlouhou životnost. Samotný futon nemá žádné kovolé aní plastové části. Doporučujeme futon vyměnit cca po 10 letech a to hlavně z hygienických důvodů.

Bavlna a vlna je základním materiálem futonové matrace.  Používáme kvalitně zpracovaná bavlněná a vlněná rouna českého výrobce, Vrstvy rouna jsou na sebe kladeny a snadno od sebe oddělitelné a ve větším počtu vrstev. Dlouhá bavlnění vlákna a nitě jsou spletena do pavučin a následně pevně stlačována. Tím drží vrstvy lépe pohromadě a futon je pak těžší a méně se sléhává.

Kokosové jádro nejlepší kvality s 50% přírodním kaučukem je prodyšné, odolné proti vlhkosti a plísním.

Látka na futonu je ze 100% bavlny z české tkalcovny, Je pevná, gramáž 300g/m2. Látka snímatellných pracích povlaků je z bavlny nebo lnu, různé pevnosti a původu materiálu. Povlaky šijeme na objednávku také v České republice.

Futonové postele a sedací rámy vyrábíme v různých dílnách v Čechách a na Moravě.


zpět v historii, zpět na začátek stránky