E-shop FUTONY.CZ

0 Kč

Hlavní menu
Články, informace, referenceO futonech obecně (čti dál...)

Co jsou futony?

Futon je matrace pocházející z Japonska, kde se již po staletí vyrábí tradičním způsobem a dnes sklízí nezměrné úspěchy ve světě "západní civilizace". Dodnes se futon používá jako druh lůžka a je vyroben z přírodních materiálů. Obsahuje bavlněné vlákno nebo nejkvalitnější ovčí rouno. Povlak je ušit ze 100% bavlny. Všechny futony jsou většinou v režném povlaku, na který lze koupit ještě povlak dekorativní.

Futony dodáváme v rozměrech uvedených v ceníku u jednotlivých typů futonů v našem e-shopu. Je však možné objednat futon i v rozměru jaký potřebujete, např.do vaší postele, postýlky, kolíbky – tzv. ATYP (př.55x90cm, 80x131cm, 95×185cm, 260x300cm,... ). Pokud máte zájem o futon atypického rozměru, předem se informujte na cenu vašeho ATYP-futonu).

Pokud budete používat futon přímo na podlahu, je třeba dodržet určité podmínky - pravidelné větrání. Četnost větrání je nutné přizpůsobit prostředí, ve kterém se futon nachází. Doporučujeme, aby futon ležel na roštu a bylo zajištěno dostatečné proudění vzduchu. Futon je tvrdá matrace. Sléhavost je vlastnost futonů.

tvrdé futony jsou Bavlna, W-Cott, Cotton-Yuki.

Středně tvrdé jsou futony s kokosovými vrstvami (1-3 vrstvy)

Měkčí futony jsou s latexemx nebo kombinace kokos-latex. Futon přesto zůstává tuhou matrací tzv."spaní na tvrdém".

Některé typy futonu jsou už příliš těžké na to, aby jsme je pro vás vyrobili ve větších rozměrech např. 280x200cm nebo 300x260cm. Požadovaný prostor výše uvedených příkladů zaplníme dvěma futony 140x200cm a záskáme 280x200cm nebo  dva futony 150x260cm, abychom dosáhli rozměru 300x260cm.

Futony Cotton, W-Cott, Kokos a Latex lze upravit i tzv. hranolováním.

Příloha: Atest textilního zkušebního ústavu.


zpět v historii, zpět na začátek stránky