E-shop FUTONY.CZ

0 Kč

Hlavní menu
Wind-Koi DOPRODEJ-SLEVA 30%WIND-KOI - Japonské ryby pro štěstí


Dekorace pro zahradu a interiér z Japonska

Ideální doplněk Feng Shui pro Vaši zahradu, dům nebo firmu.

Pestrobarevné vlajky ve tvaru japonských kaprů Koi jsou používány v Japonsku všude, jakmile se začne blížit 5.květen – Den otců.

Rodiče doufají, že jejich potomci budou právě tak silní a zdraví jako tyto Koi, které jsou dostatečně silné, aby mohly plout proti proudu a přeskakovat vodopády.

1 set vlajek se obyčejně skládá ze tří nebo více Koi. Velká černá (tzv.Magoi) představuje otce. Podle jedné japonské dětské písně představuje rudá prvorozeného syna, avšak v moderním Japonsku pro mnohé spíše reprezentuje matku. Menší - obyčejně zelené, modré a oranžové -přestavují děti rodiny. Vždy, když se narodí další dítě, přibude k nim jeden další Wind-Koi.

Černý Koi je největší. V běžném rodinném setu bývá zhruba 1,5m dlouhý. Ale zrovna tak může měřit až 10m. Tito obři vlají na velkých budovách či mostech na oslavu Dne otců.
Ty menší bývají prodávány jako hračky nebo suvenýry.

Tradičně darují prarodiče po narození prvního dítěte rodičům 1 set vlajek Wind-Koi. Tyto jsou často dobré kvality, aby mohly být každý rok znovu a znovu vyvěšovány.

Wind–Kois mají dlouhou tradici. Původně pocházejí z Japonska, kde jsou vyvěšovány každoročně na jaře a v létě . Myšlenka pochází z období éry Edo (1603-1868), kdy samurajové vyrobili první Wind-Koi, aby pojistili zdraví svých dětí. Od těch dob jsou pestrobarevní Wind-Kois jedním ze symbolů pro zdraví a úspěch. Mimo to se z ryb Koi etabloval také designérský element.

Voda znamená život

Koi jsou ryby dost silné na to, aby dokázaly plavat proti proudu. Díky tomu jsou Wind-kois ještě něco více než jen pouhá dekorace - ony symbolizují sílu, životní energii a radost ze života.

Wind-kois se objevují v mnoha různých barvách a délkách - reprezentují rodinnou soudržnost, sounáležitost.

Zvláště pěkně se proto vyjímají jako set, kde si každý může zvolit svou oblíbenou barvu.

Štěstí rádo vstupuje do domu, ve kterém přebývá dobrá nálada.    (japonské přísloví)

Středomořské ladění barev

V Evropě se stále častěji objevují prvky Wind-koi v zahradách a obydlích. A je to vždy něco zvláštního. Proto je to ideální předmět pro obdarování - neboť to není jen všudy přítomný prezent, ale také jakýsi příběh se symbolickým charakterem.

Ideálním završením k setu Wind Koi jsou takzvané „větrné fábory“. Jsou symbolem celistvé rodiny - můžete se těšit z pestrobarevného mixu ve vaší zahradě nebo ve vašem domě!

Pohled do určité zahrady, do určitého obydlí nám zprostředkovává pocit “domova“- svobody, ve snaze dosáhnout až za hranice našich možností. Zde v našem těsném  sousedství se pohybuje náš život. A tento pohyb se dá bezprostředně a dekorativně vyjádřit právě prostřednictvím Wind-koi. Wind-koi se tím zase zpátky vracejí ke Koi – japonským rybám pro štěstí.


Vyberte z těchto možností (poté se vám zobrazí ceník):


zpět v historii, zpět na začátek stránky